Lindsay Lohan

Fotky

29. dubna 2008 v 18:35 | Sára

O ní

29. dubna 2008 v 18:16 | Sára
Lindsay se narodila v New Yorku City 2. července 1986, Dině a Michaeli Lohanovi. Její kariéra začala již ve věku tří let jako modelka, natočila přes šedesát televizních reklam, včetně různých sportů. Její debut herečky nastal v 1996, kdy jako třetí herečka hrála v televizním dramatu Ali Fowlera "Another World".
Její první hlavní film,The Parent Trap (1998) byl skromný komerční úspěch a odstartoval její filmovou kariéru.
V roce 2003 byla obsazena do role s Jamie Lee Curtis Freaky Friday (2003). Byl to obrovský hit (generující nad 160 milionů dolarů a získala i nějaká ocenění.
Lindsay se poté přesídlila trvale do Los Angeles, Kalifornie.
Její další projekt Mean Girls (2004) se setkal s dobrými recenzemi a vydělal 86 milionů dolarů. Ani další projekt nezapadl - Herbie Fully Loaded (2005).
Získala postavení jako kvalitní herečka, a plat $7.5 milionu v romantické komedii Just My Luck (2006).
Na vrcholu filmové kariéry, uvolnila svůj hudební debut album "Speak," který jako hit vyšel v prosinci 2004.
V volném času se Lindsay těší z plavání, košíková, nakupování, zpívání, čtení, psaní, gymnastiky.
V posledních letech bylo předmětem médií zkoumání jejího osobního života. Byla několikrát zadržena policií za dopravní nehody, řízení v opilosti a také za držení omamných látek (kokain). Stranou pohledů nezůstali ani její divoké večírky s Paris Hilton. Byla též několikrát hospitalizována. Její slibná kraiéra začala rychle upadat. Přesto o ní někteří producenti hovoří jako o jedné z nejvíce talentovaných hereček ve filmovém průmyslu.
Lohan je irského a italského původu a byla vychován jako katolík.
V 2005 vysvětlila svému publiku, že se rozhodla použít jméno Morgan jako její druhé jméno, protože to znělo více profesionálně.

Filmotéka

29. dubna 2008 v 18:15 | Sára
2007 I Know Who Killed Me
Aubrey Fleming, kterou pihatá herečka ztvární, je hned na začátku unesena a během několika dní, kdy je nezvěstná, znásilněna, mučena a nakonec odhozena do příkopu. Nikterak milý osud... Skutečné problémy ale paradoxně nastanou, až když se Aubrey vrátí domů. Probírajíc se z amnézie zjišťuje, že vlastně Audrey vůbec není, že je její identické dvojče. Psycholog by v tom hledal schizofrenii, která se po tak traumatických zážitcích občas dostaví. Ve skutečnosti je však za tím vším komplot…a nebo ne? Každopádně před Aubrey teď stojí otázka, kterou nebude lehké rozluštit. A nemá na ní ani moc času: Její dvojnice je totiž v ohrožení života. A někde za vší tou lží se skrývá bolestivá pravda, která změní už tak dost otřesené životy mladých dívek.
2006Zavraždění Johna Lennona

New York, Prosinec 1980. Mark Chapman přijíždí do New Yorku, aby zabil Johna Lennona. Touží se stát slavným a jeho depresivní a neklidná duše je rozpolcena mezi respektem k J. Lennonovi a touhu po jeho smrti. Příběh ukazuje Chapmanův duševní kolabs, ke kterému přišel díky jeho posedlosti knihou J.D.Salingrea - Kdo chytá v žitě. Touha však zvítězí a zastřelí Johna Lennona na schodech domu, kde Lennon bydlel.
2006Jen trošku štěstí

Režisér filmu Jak ztratit kluka v 10 dnech tentokrát přináší "vtipnou komedii o záměně osudů"(KBWB-TV)! Lindsay Lohan září v roli Ashley - holky s největším štěstím na Manhattanu, kterou brzy zasáhne veliká změna. Když se totiž Ashley na jednom večírku políbí s Jakem, který jako magnet přitahuje smůlu, vše se obrací naruby. Ashley najednou stíhá jedna pohroma za druhou, zatímco Jake jde od úspěchu k úspěchu. A tak se Ashley vydává Jakea najít a získat své štěstí zpět. Při svém pátrání si ale uvědomuje, že ta strašná záměna osudů byla vlastně to nejlepší, co jí v životě mohlo potkat.
2006Zítra nehrajeme!

Snímek režiséra a producenta Roberta Altmana Zítra nehrajeme! nás zavede na jeviště divadla, kde se odehrává poslední den slavné radiové show. Hlavní postavy příběhu jsou Yolanda a Rhonda Johnsonovy, Yolandina dcera Lola ,Garrison Keillor a duo kovbojů Dusty a Lefty .
V příběhu vystoupí i Tajemná žena , která se záhadně zjevuje v zákulisí a Guy Noir, který má na starosti ostrahu studia. Panovačný režisér a jeho asistentka Molly se snaží čím dál divočejší show udržet na uzdě. Všichni účinkující se za ta léta velmi dobře znají, proto není nouze o slovní přestřelky a břitký humor. Všichni zúčastnění hrají a zpívají jako o život.
2004Zpověď královny střední školy

Lola žije s rodiči v New Yorku a miluje jeho rušný život. Nečekaně se však musí s rodinou přestěhovat a vyměnit centrum veškerého dění za kulturní pustinu na předměstí v New Jersey. Její životní plány se začínají hroutit. Když ale něco opravdu chcete, dokážete překonat i největší překážky. A tak i Lola dělá všechno pro to, aby si splnila svůj sen a stala se opravdovou hvězdou! Nenechte si ujít příběh, který je nabitý skvělou hudbou, tancem i napětím...
2003Mezi námi děvčaty


Dr. Tess Coleman a její patnáctiletá dcera Anna spolu příliš nevycházejí. Nerozumí si v otázkách oblékání, účesů, hudby a už vůbec ne ve výběru partnerů. V jeden čtvrteční podvečer jejich vzájemná nevraživost dosáhne vrcholu: Anna zuří, protože má pocit, že matka nedostatečně podporuje její hudební kariéru a Tess - vdova, která se chystá na nové vdavky - nechápe, proč Anna nemůže dát jejímu snoubenci ani na chvíli pokoj. Vše se ale změní po malém incidentu v čínské restauraci, kde si matka s dcerou omylem vymění sušenky s přáníčky. Páteční ráno je jako studená sprcha - Tess i Anna s hrůzou zjistí, že si přes noc vyměnily těla. Po jednom dni stráveném v kůži své rodinné sokyně obě znovu nalézají vzájemný respekt. Sobotní svatba Tess se ale nezadržitelně blíží a oběma nezbývá, než rychle najít způsob, jak se dostat zpět do svého těla. Klasický román spisovatelky Mary Rodgers se vrací na stříbrné plátno ve zcela nové moderní adaptaci.
2000 V životní velikosti
Dvanáctiletá Casey rozhodně není typická dívka. Víc než hračky ji zajímá míč a radějinež s Barbie panenkami hraje s kluky fotbal. Proto ji mrzí, že otec opět nedodržel slib a nepřišel se podívat na její zápas. I když si na to už mohla zvyknout. Od té doby co před dvěma lety zemřela jeho milovaná manželka, se totiž Ben ponořil do práce v advokátní kanceláři. Že není tam, kde má být, si muž uvědomí uprostřed jednání se svými kolegy Richiem a Drew. Další den ho Drew pozve na večeři, ale Ben odmítne, protože Casey má narozeniny. Richie mu vyčítá, že sympatickou kolegyni odmítá a přehlíží, ale Ben stále ještě nevyrovnal s bolestnou ztrátou natolik, aby dokázal navázat nový vztah. Ani Casey se ještě nedokázala se ztrátou maminky vyrovnat. Stala se z ní nešťastná osamělá dívka, která nejenže se odcizila s otcem, ale ve své bolesti se pohádala a rozešla se všemi starými kamarády. Věří, že to jediné, co by ji znovu mohlo udělat šťastnou, je získat zpět mámu a proto se rozhodne vzít věci do vlastních rukou. S pomocí internetu se dopátrá knihkupectví, kde prodávají magickou knihu obsahující návod, jak navrátit ztracenou duši. Vezme všechny úspory, ale kniha stojí sto padesát dolarů. Casey však udělá cokoli, aby získala maminku zpět a tak knihu ukradne. Musí protrpět nepovedenou narozeninovou večeři s otcem a také návštěvu Drew, která jí přinese dárek, luxusní panenku Eve. Casey o ni nestojí, pečlivě shromáždí všechny potřebné věci, a jme se kouzlit. Do přípravy se však vloudí chybička - to když se vlasy panenky Eve náhodně připletou ke kartáči, který patřil matce. Casey vysloví magická slova, jde spát a když se ráno probudí, leží vedle ní v posteli živá.. panenka Eve. Ta je šťastná, že je živá a velká, přesto ji poněkud zaráží, že není modelkou, jak si vždycky myslela. Casey má pocity zcela opačné. Je nešťastná z toho, že kouzlo nevyšlo a pohrdá oživlou panenkou, která nadevše miluje nákupy a oblečky podle poslední módy. Neví si s ní rady a rozhodně nechce být nikde, kde je ona. Dočte se, že kouzlo se stane trvalým a nevratným pokud do čtyř dnů nepronese protikouzlo. To však obsahuje druhý díl knihy. Casey se rozhodne nesnesitelné Eve, která ji pronásleduje na každém kroku, zbavit, knihu najít a poslat panenku tam, odkud přišla..
 
 

Reklama